O chate

Chatu Čučoriedka nájdete v rázovitej obci Telgárt, obklopenou nádhernou prírodou, v tichom prostredí pod Kráľovou hoľou.

V posledných 20 rokoch prešla chata viacerými rekonštrukciami až do dnešnej podoby a dnešného využívania.

V našej chate sú vítané skupinky turistov, lyžiarov, rodinky s deťmi a všetci vyznávači horského vzduchu a pokoja.

Okolité hory a lesy poskytujú našim hosťom dostatok možností aktívneho oddychu a relaxu. Dovolenku si spríjemníte hubárčením, zberom lesných plodov či turistickými prechádzkami v krásnej prírode Nízkych Tatier. V lete sa schladíte v blízkej vodnej nádrži Palcmanská Maša. Fascinujúcu podzemnú krásu zažijete v Dobšinskej ľadovej jaskyni. Ďaleko od nás to nie je ani do Muráňa, Slovenského raja, Popradu, Heľpy a Brezna, kde nájdete zaujímavé turistické atrakcie. V zimnej sezóne Vám vrelo odporúčame upravené svahy lyžiarskych stredísk Ski centrum Telgárt, Ski Rejdová, Vernár – Studničky či Dedinky.

Našim hosťom ponúkame príjemné ubytovanie v útulne zariadenej chate s celkovou kapacitou pre 8 osôb.

Prízemie chaty so samostatným vchodom tvoria dve priestranné 4-lôžkové izby, obe s manželskou posteľou a dvomi samostatnými posteľami. V jednej izbe máte k dispozícii gauč, televízor s káblovým príjmom, chladničku, mikrovlnnú rúru a rýchlovarnú kanvicu. K izbe patrí modrá kúpeľňa s vaňou, toaletou, práčkou a samostatná toaleta.

Druhá izba je prepojená s kompletne vybavenou kuchynkou s plynovým sporákom, elektrickou rúrou, mikrovlnnou rúrou, rýchlovarnou kanvicou a chladničkou. Táto izba má k dispozícii kúpeľňu so sprchovacím kútom, toaletou a vynikajúcou hydromasážnou vaňou. Súčasťou je aj suchá fínska sauna, ktorá Vám úžasne prečistí celé telo a uvoľní myseľ. Ďalej sa tu nachádza jedáleň s vkusnými drevenými stolmi a lavicami. V celom objekte je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

Príjemné spoločné chvíle strávite na terase s vonkajším posedením a v krytom altánku s možnosťou grilovania na záhradnom grile. Deň si spestríte prípravou pravého kolíkového guláša, prípadne opekaním špekáčikov na otvorenom ohnisku. Parkovanie je zabezpečené priamo pri chate na oplotenom pozemku.

Príďte si ku nám oddýchnuť a relaxovať v nádhernom prostredí s možnosťou saunovania a uvoľnenia celého tela v hydromasážnej vani. Tešíme sa na Vás v Chate Čučoriedka v Telgárte.